,

پارچه فایبرگلاس کربن Carbon & FiberglassCloth

پارچه فایبرگلاس کربن

پارچه نسوز فایبرگلاس و کربن که در بازار با نام پارچه فایبر کربن هم شناخته می شود از مخلوط الیاف خالص فایبرگلاس به همراه الیاف خالص کربن تهیه و بافت می شود ؛ به همین دلیل دارای ویژگی های مختص هر دو پارچه می باشد .

بنابراین یکی از بارزترین ویژگی های این پارچه نسوز تحمل حرارت بسیار مناسب آن است . به سبب وجود الیاف کربن در این پارچه خاصیت ضد زنگ بودن به این پارچه اضافه شده است . این محصول در محیط های شیمیایی هم به خوبی کار می کند . از دیگر ویژگی های این پارچه می توان به مقاومت بسیار خوب مکانیکی و استاتیکی آن اشاره کرد .

از مزایای این پارچه نسوز که آن را از دیگر پارچه های نسوز متمایز می سازد ، مقاومت حرارتی خوب و خاصیت کششی بالای این محصول نسبت به وزن آن اشاره کرد . یکی از بارزترین ویژگی های فایبرگلاس کربن میزان عمر بالای آن است .

از دیگر ویژگی های پارچه فایبرگلاس کربن ، مقاومت در برابر مواد خورنده ، مقامت در برابر اشعه ایکس ، مقاومت در برابر خستگی ، خاصیت الاستیسیته و … می باشد .به جهت وجود کربن در این محصول و خاصیت شکنندگی آن ، از الیاف فایبر گلاس برای استحکام هرچه بیشتر در ساختار این پارچه استفاده می شود .

پارچه فایبرگلاس کربن

از کاربرد های عمده پارچه نسوز فایبرگلاس و کربن:

– به دلیل وزن بسیار کم و مقاومت بسیار بالا جهت ساخت هواپیما ها و جنگنده های فوق پیشرفته ( بدنه ، بال ها و نوک )

– قابل استفاده در صنایع مختلف به عنوان عایقی مقاوم در برابر حرارت و فشار با خاصیت آنتی استاتیک

– برای ساخت انواع تجهیزات پزشکی و همچنین متریال اصلی و مغز انواع تجهیزات مصنوعی

– مورد استفاده در صنعت ساختمان (برای مقاوم سازی مصالح و تقویت دیوار ها )

– در بخش انرژی جهت ساخت توربین های بادی و غیره

– متریال اصلی صنایع نظامی- پارچه فایبرگلاس کربن دار در عرض یک متر و ضخامت های مختلف قابل عرضه می باشد.