,

پارچه آزبست فویل دار Asbestos Cloth coated with Aluminium

پارچه آزبست فویل دار

پارچه نسوز آزبست فویل دار یکی از قدیمی ترین و پر استفاده ترین پارچه نسوز شناخته شده در قرن گذشته است . پارچه نسوز آزبست فویل دار را می توان نمونه ارتقا یافته پارچه آزبست دانست . این پارچه از الیاف آزبست خالص بافته شده است .

همان طور که می دانید آزبست از مدت ها قبل به دلیل صدمات زیست محیطی به صورت بسیار محدود عرضه و تولید می شود و استفاده از آزبست در کارخانجات مواد غذایی ، بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی و در کل در جاهایی که انسان در آنها رفت و آمد دارد ممنوع است . اما استفاده از آن در مکانهایی که انسان در آنجا رفت آمد ندارد ، بلامانع است .

میزان تحمل دمای این پارچه 450 درجه سانتیگراد می باشد . اما کارشناسان دمای پارچه نسوز آزبست فویل دار را تا 600 درجه سانتیگراد هم تخمین زده اند . وجود فویل آلومینیوم بر روی پارچه موجب استحکام و تحمل دمای بیشتر آن شده است .

همچنین سبب شده تا در برابر کشش ، سایش و رطوبت هم از خود مقاومت بیشتری نشان دهد . از پارچه نسوز آزبست فویل دار برای استفاده در تاسیسات ساختمانی و عایق کاری اولیه ساختمانها و کارخانجات و نیز به عنوان بهترین درز گیر و عایق برای کوره ها استفاده می شود .

همچنین برای تولید انواع کاور ، لباس و دستکش های نسوز مانند دستکش های آتشنشانی و لباس های نسوز آتشنشانان ( در لایه های داخلی ) مورد استفاده قرار می گیرد . این واحد صنفی افتخار دارد یکی از اولین مجموعه هایی باشد که پارچه آزبست را به همراه تفلون در ساختار آن عرضه کرده است .

پارچه آزبست فویل دار

وجود تفلون در پارچه آزبست فویل دار سبب شده تا غبار آزبست کمتر در محیط اطراف پراکنده شود و محیط اطراف را آلوده نکند . همچنین باعث ایجاد انسجام در پارچه نسوز شده است . پارچه نسوز آزبست فویل دار در ضخامت های 1.5 تا 3 میلیمتر و در عرض 100 سانتیمتر و رول های 25 و 50 متری در نسوز صنعت پارس قابل عرضه می باشد .