,

ورق نسوز گرافیت خالص Expanded Graphite Sheet

ورق نسوز گرافیت خالص

در خانواده ورق نسوز شاهد تنوع و گستردگی بسیار بالایی هستیم . یکی از این ورق ها که کاربرد فراوانی دارد ورق نسوز گرافیت خالص است . متریال اصلی تشکیل دهنده این ورق از پودر گرافیت ، با خلوص 98.69 درصد است و 1.31 درصد باقی مانده هم چسب و رزینی است که پودر گرافیت را مستحکم کرده و به صورت ورق تهیه می شود .

یکی از ویژگی های این محصول سبکی و وزن بسیار کم آن بوده و بسیار ترد و شکننده است که این امر به خاطر وجود گرافیت خالص در ساختار آن می باشد . البته ورق گرافیت خالص را می توان با انواع رزین ها مانند رزین اپوکسی و الیاف فایبر گلاس تقویت کرد . تحمل دمایی این محصول در حدود 650 درجه سانتیگراد بوده ، اما بعضی از کارشناسان میزان تحمل دمای آن را تا 820 درجه ساتیگراد می دانند .

البته در دمای حدود منفی 240 درجه سانتیگراد نیز به خوبی مقاومت می کند . این محصول به سبب میزان خلوص بالای خود قادر است تا در تمام محیط های شیمیایی کار کند ، به طوری که طیف تحمل آن را بر اساس PH از 0 تا 14 تخمین زده اند .

اما از ویژگی های دیگر ورق گرافیت خالص می توان به هدایت حرارتی بسیار مطلوب آن اشاره کرد .

ورق گرافیت خالص یکی ازمناسب ترین عایق ها در زمینه مواد گازی ، بخار و مایعات به شمار می رود . وجود خاصیت انتقال الکتریسیته سبب شده تا در صنایع مربوط به برق مانند بردهای الکتریکی هم کاربرد فراوانی داشته باشد .

ورق نسوز گرافیت خالص

موارد استفاده ورق گرافیت خالص بسیار زیاد بوده و در صنایع مختلف کاربرد دارد ؛ اما بیشترین استفاده از آن در صنایع پتروشیمی و نیروگاهی است . از این محصول برای تولید انواع واشر نسوز نیز می توان استفاده کرد .

نسوز صنعت پارس قادر به ارائه انواع گرافیت خالص با مرغوب ترین کیفیت و مطلوب ترین قیمت ، متناسب با نیاز شما مشتریان محترم ، به صورت رول با ضخامتهای 0.5 و 1 میلیمتر در عرض 100 تا 150 سانتیمتر و به صورت ورق با ضخامت های 1.5 تا 5 میلیمتر در ابعاد 100 در 150 سانتیمتر می باشد .