,

نوار نسوز ابریشمی فایبرگلاس Fiberglass Tape

نوار نسوز ابریشمی فایبرگلاس

نوار نسوز ابریشمی فایبرگلاس یکی از مهمترین نوار های نسوز صنعتی می باشد . همان طور که از نام این محصول پیداست ؛ متریال و ماده اصلی تشکیل دهنده نوار نسوز ابریشمی ؛ فایبرگلاس می باشد . فایبرگلاس که عمدتا آن را با نام الیاف شیشه نیز می شناسند ، پر استفاده ترین متریال دیرگداز (نسوز) به حساب می آید .

نوار نسوز ابریشمی فایبرگلاس از همین الیاف فیلامنت شیشه در دو نوع تارو پود و ساتین بافته شده است و نیازمند تابیدن کم می باشد به همین دلیل به آن الیاف پیوسته یا ادامه دار می گویند . به دلیل وجود الیاف شیشه تحمل دمایی این نوار نسوز به 650 درجه سانتیگراد می رسد .

البته این محصول در سرما نیز به فعالیت خود ادامه می دهد و قادر به تحمل سرمایی تا حدود -60 درجه سانتیگراد می باشد . این نوار نسوز از مهمترین جایگزین های آزبست می باشد و هیچگونه ضرر های زیست محیطی در این محصول دیده نمی شود (( البته به دلیل وجود الیاف شیشه کمی حساسیت عمدتا سوزش پس از تماس با اعضای بدن ایجاد می شود )) .

نوار نسوز ابریشمی فایبرگلاس

جنس الیاف شیشه در این محصول از نوع ای گلس ( E-Glass ) می باشد که به الیاف غیر قلیایی نیز معروف هستند . از دیگر ویژگی نوار ابریشمی نسوز فایبر گلاس میتوان به استحکام کششی بالا و مقاومت مناسب در برابر مواد شیمیایی اشاره کرد .

از کاربرد های نوار نسوز ابریشمی فایبرگلاس :
– کاربرد در زمینه دوخت و تولید انواع لباس و دستکش نسوز مانند : لباس و دستکش آتش نشانی

– عایق بندی کابل ها و سیم کشی های داخل ماشین که در مجاورت گرما قرار دارند .

– ترمیم شکاف و مفاصل موجود در کوره های حرارتی

– تعمیر انواع خسارت ها در انواع موتور های صنعتی

– عایق بندی لوله های موتور خانه

نوار نسوز ابریشمی فایبرگلاس

نوار ابریشمی نسوز فایبر گلاس در ضخامت 0.2 میلیمتر و در عرض های 1 ، 2 ، 3 ، 5 ، 7 و 10 سانت بافته شده است .