,

نوار نسوز آزبست فویل دار Dust or Dust Free Asbestos Tape coated with Aluminium

نوار نسوز آزبست فویل دار

نوار نسوز آزبست فویل دار از مهمترین منسوجات تولید شده مواد نسوز ( دیر گداز ) به حساب می آید . این محصول به نوعی نمونه ارتقا یافته نوار نسوز آزبستی می باشد . متریال اصلی تشکیل دهنده این نوار نسوز 95 درصد از الیاف آزبست تشکیل شده است .

شکل این الیاف در زیر میکروسکوپ کاملا به صورت شمشیری هستند و به همین دلیل کاملا به یکدیگر متصل شده و کار اب بندی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند . به سبب حفظ ثبات ، استحکام و همچنین تحمل حرارت بیشتر و جلوگیری از پخش شدن غبار الیاف آزبست ؛ لایه ای از فویل آلومینیوم در یک طرف نوار آزبست کشیده می شود .

پراکندگی غبار آزبست بسیار کمتر از نمونه بدون فویل این محصول است اما نباید فراموش کرد که این غبار به طور مستقیم عامل بروز سرطان ریه میشود و بهتر است محصولی جایگزین که در پایین همین صفحه به شما معرفی کردیم استفاده کنید . البته استفاده از نوار نسوز آزبست فویل دار در مکان هایی که انسان با آن سرو کار ندار بلا مانع است .

تحمل دمایی این نوار نسوز 600 درجه سانتیگراد می باشد . البته متخصصان ما در شرایط معمول این تحمل دما را 500 درجه سانتیگراد اندازه گیری کرده اند . لازم به ذکر است که نوار نسوز آزبست در محیط های سرد نیز به خوبی از عهده وظیفه خود برمی آید و قادر به تحمل سرمایی تا حد منفی 60 درجه سانتیگراد می باشد .

نوار نسوز آزبست فویل دار

کاربرد های نوار نسوز آزبست فویل دار :

– مناسب برای آب بندی انواع مخازن صنعتی و سیستم های موتورخانه منازل

– مناسب برای درزبندی انواع تاسیسات ، سیستم های حرارت و کوره ها

– مناسب برای ساخت انواع واشر و منهول های دست ساز و صنعتی

– قابل استفاده برای تهیه انواع لباس ، کیسه و دستکش های نسوز

– عایق مناسب جهت حفاظ و جلوگیری از صدمات جوشکاری

– عایق حرارتی دیوار کارخانه ها و کارگاه های تولید سیمان

– مناسب برای افت اشتعال (( افت اشتعال 15 تا 30 درصد ))

– استفاده در مخازن بخار صنعتی