,

نوار سیلیکون اسفنجی Silicone Sponch Strip

نوار سیلیکون اسفنجی

سیلیکون بدون شک اولین ماده انتخابی افراد متخصصی است که در محیط های بهداشتی کار میکنند . سیلیکون بهداشتی ترین ماده جهان تنها ماده ای می باشد که بدون ترس در محیط های بهداشتی و حتی در محیط های غذایی همچون آشپز خانه مورد استفاده قرار می گیرد .

انسان قرن 21 پا را در استفاده از این محصول فرا تر گذاشته تا جایی که حتی از سیلیکون در بدن انسان استفاده می شود . اما یکی از مدرن ترین متریال های ساخته شده از سیلیکون قطعا نوار سیلیکون اسفنجی می باشد .

نوار سیلیکون اسفنجی همان طور که از نامش پیداست از سیلیکون نسوز ساخته شده است اما بعدا با استفاده از فرمولاسیون پیشرفته ای به صورت اسفنجی در آمده تا حداکثر استفاده از این ماده صنعتی – بهداشتی برده شود . سیلیکون اسفنجی با چگالی متوسط خود یک ماده بسیار عالی برای درزگیری برنامه های کاربردی که نیاز به یک ماده متراکم نرم است استفاده می شود .

نوار سیلیکون اسفنجی

از مشخصات دیگر نوار سیلیکون اسفنجی تولید شده توسط نسوز صنعت پارس ؛ مقاومت در برابر ازن ، مقاومت در برابر UV ، مقاومت در برابر حرارتی تا حدود 288 درجه سانتیگراد و … می باشد .

استفاده از سیلیکون اسفنجی بسیار فراگیر و همگانی شده است اما ما به چند مورد از آنها اشاره می کنیم : مورد استفاده براى آب بندی درب مخازن – درزگیری دور درب مخازن محیط های بهداشتی و حرارتی – استفاده در صنایع غذایی همچون مخازن بخار ، مخازن شیر و لبنیات – جزو متریال اولیه قطعاتی مثل قطعات آزمایشگاهى ، قطعات پزشکى ، مکنده های صنایع بسته بندی