پارچه ابریشمی Fiberglass Cloth coated with PTFE

پارچه ابریشمی Fiberglass Cloth coated with PTFE

پارچه نسوز ابریشمی با وجود اینکه به تازگی و در دهه های گذشته تولید و به بازار عرضه شده است ، اما امروزه در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد . این پارچه از الیاف فایبرگلاس ( الیاف شیشه ) بافته شده است.

به منظور انسجام هرچه بیشتر و نچسب و صیقلی شدن سطح پارچه ، پوششی از تفلون نسوز بر روی آن کشیده می شود ؛ به همین دلیل به پارچه نسوز تفلونی نیز معروف است .

مقاومت الیاف نسوز فایبرگلاس تا حدود 650 درجه سانتیگراد است ، اما لایه ی تفلونی موجود بر روی این پارچه نسوز قادر به تحمل حرارتی در حدود 260 درجه سانتیگراد می باشد . همچنین این محصول می تواند استحکام و ویژگی های خود را در دمای منفی 170 درجه سانتیگراد نیز حفظ کند .

پارچه ابریشمی Fiberglass Cloth coated with PTFE

یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده به عنوان نوار نقاله در صنایعی همچون صنایع بسته بندی ، تولید درب و پنجره ، مواد غذایی ، تولید ورق های پی وی سی ، برای پوشش بر روی المنت ها و غیره کاربردهای بسیار فراوان دارد .

از مهمترین ویژگی های پارچه نسوز ابریشمی این است که تحت فشار و گرما ابعاد خود را حفظ کرده و پاره نمی شود . همچنین طول عمر بسیار مناسبی دارد .

از خواص پارچه ابریشمی :

– مقاومت در برابر طیفی از اشعه های مضر مانند فرا بنفش ( RF ) ، مادون قرمز ( IR ) و یو وی ( UV )

– مقاومت شیمیایی بسیار مناسب در برابر اکثر مواد اسیدی و بازی

– خاصیت دی الکتریک خوب

– سطحی بسیار صاف و صیقلی

– بهداشتی و غیرسمی

– خاصیت نچسب بودن

– تمیزکاری آسان

– ثبات ابعادی

پارچه نسوز تفلونی در دو نوع چسب دار که در یک طرف به چسب آغشته شده و بدون چسب موجود است . این پارچه نسوز به صورت رول با ضخامت های 0.08 و 0.13 و 0.15 و 0.25 و 0.35 و 0.50 میلیمتر در عرض 100 سانتیمتر با مرغوب ترین کیفیت و مطلوب ترین قیمت موجود است .

پارچه ابریشمی Fiberglass Cloth coated with PTFE