,

ورق سیلیکون Silicone Rubber Sheet

ورق سیلیکون

ورق نسوز سیلیکون که عده ای از افراد به آن رابر سیلیکون و یا لاستیک نسوز سیلیکون میگویند ؛ یکی از مهترین و پرکاربرد ترین محصولات موجود در صنعت مواد دیر گداز می باشد . این محصول حاصل زحمات بسیاری از افراد در کل دنیا بوده تا فراورده ای بسازند که بتواند گرما و حرارت بالا را به خوبی تحمل کند .

ورق نسوز سیلیکون از دسته و خانواده پلیمر می باشد . متریال اصلی این ورق نسوز از ترکیب اتم های سیلیسیم و اکسیژن می باشد . همین ساختار و ترکیب مولکولی موجب تحمل فشار و حرارت بیشتر نسبت به دیگر مواد آلی می شود .

تحمل حرارتی ورق نسوز سیلیکون تا 300 درجه سانتیگراد می باشد . البته کارشناسان ما این میزان تحمل دما را در حالت غیر مستقیم تا 350 درجه سانتیگراد نیز اندازه گیری کرده اند . البته رابر سیلیکون نسوز در دمای منفی 55 درجه سانتیگراد نیز به خوبی به کار خود ادامه داده و از عهده وظایفی که به این محصول مدرن سپرده اید بر می آید .

مقاومت در برابر الکتریسیته ، مقاومت حرارتی و شیمیایی در برابر انواع حلال ها و اسید های رقیق ، حفظ ساختار و ویژگی های شاخص در برابر عواملی مخرب مانند : روغن ها ، آب و هوا ، ازن ، نور خورشید و اکسیداسیون و همچنین مقاومت کششی بسیار مناسب از مهمترین ویژگی های ورق سیلیکون که باعث استفاده روز افزون از این فرآورده شده است ؛ می باشد .

اما مهمترین ویژگی ورق نسوز سیلیکون ، کسب مجوز و گرید بهداشتی (A) اروپا می باشد . این مجوز بدین معناست که شما از لاستیک سیلیکون می توانید در محیط های بهداشتی استفاده کنید و یا به عبارت دیگر لاستیک سیلیکون تنها لاستیک موجود در بازار است که مجوز استفاده در مراکز بهداشتی مانند بیمارستان ، کارخانه های تولید مواد غذایی و یا حتی محیطی مثل آشپزخانه را دارا می باشد . حتما باید دریافته باشد که کاربرد های این محصول بسیار زیاد است.

مهمترین کاربرد ها ورق نسوز سیلیکون :

– مورد استفاده در صنایع غذایی ، خودرو سازی ، هوافضا ، ریخته گری

– کاربردی در صنعت سرامیک سازی ، مدل سازی آرایشی بهداشتی ، صنعت طلاکوبی

– استفاده به عنوان محصول در زمینه آب بندی

– مورد استفاده به عنوان تولید واشرهای بهداشتی

– استفاده به عنوان عایق الکتریکی

– ساخت قالب های عمومی

– نوار نقاله بهداشتی

ورق سیلیکون

ورق نسوز سیلیکون در ضخامت های مختلف از 0.5 میلیمتر تا 20 میلیمتر و در عرض های 100 و 120 و 150 سانتیمتر عرضه و تولید می شود .

تولید این محصول به طور انبوه توسط کشور های : چین ، کره ، آلمان و هند صورت می گیرد اما بهترین این کشور ها در زمینه تولید ورق های سیلیکون مرغوب و با کیفیت آلمان می باشد . ورق سیلیکونی آلمانی در بازار بسیار معروف و البته کمی گران است .