,

درزگیر سیلیکونی بدون بو

درزگیر سیلیکونی بدون بو

درزگیر سیلیکون اسیدی چیست؟

درزگیر سیلیکون اسیدی بدون بو به درزگیری گفته میشود که هنگام خشک شدن و چسبیدن به سطح مورد نظر باعث آزاد شدن اسید می شود و با توجه به بوی سرکه غلیظی که دارد به راحتی قابل تشخیص است

درزگیر سیلیکون خنثی چیست؟

درزگیر سیلیکون خنثی به درزگیری گفته می شود که در هنگام خشک شدن و چسبیدن به سطح مورد نظر الکل یا مواد غیر اسیدی دیگر از آن متصاعد می شود. این درزگیر یا کاملا بدون بو بوده و یا بوی بسیار اندکی دارد.

تفاوت بین درزگیر سیلیکون اسیدی و درزگیر سیلیکون خنثی در چیست؟

همانطور که گفته شد درزگیر سیلیکون اسیدی حاوی مواد اسیدی می باشد و به همین دلیل برای استفاده روی برخی از سطوح مناسب نبوده و به آنها آسیب می رساند. برای مثال سیلیکون اسیدی ممکن است باعث تغییر رنگ سنگ های طبیعی شود، سطح برخی از فلزات را دچار خوردگی و آسیب نماید و یا باعث ذوب شدن قیر شود. بنابراین توصیه می شود که برای سطوح حساس از درزگیر سیلیکون خنثی استفاده شود تا واکنش شیمیایی که بین آنها رخ می دهد باعث تخریب سطح نشود.

معمولا در اکثر مواقع در محیط آشپزخانه، حمام و دیگر مصارف داخلی ساختمان از سیلیکون اسیدی استفاده می شود زیرا سیلیکون اسیدی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر بوده و سرعت خشک شدن بیشتری نیز نسبت به درزگیر سیلیکون خنثی دارد.

درزگیر سیلیکونی بدون بو

در مقایسه بین این دو باید گفت که سیلیکون خنثی نسبت به سیلیکون اسیدی قدرت چسبندگی، خاصیت پرکنندگی، خاصیت درزگیری و نفوذناپذیری بیشتری دارد و به همین علت گزینه بهتری برای مصارف خارجی ساختمان به شمار می رود.